diger

HİLVAN YEREL EYLEM GRUBU FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

05 Oca 2022 Çar 13:01
Bu haber 31 views kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Avrupa Birliği LEADER yaklaşımı kapsamında Hilvan ilçesinde kurulan Hilvan Yerel Eylem Grubu ortaokul ve liseler arasında okul spor kapsamında futbol turnuvası düzenledi.

Okul sporları kapsamında Hilvan Yerel Eylem Grubu tarafından gençleri spora yönlendirme adına yapılan futbol turnuvasına Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hilvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Hilvan Belediyesi destekleriyle düzenlendi.

Turnuva başlamadan önce turnuvaya katılan bütün takımlara Hilvan Yerel Eylem Grubu malzeme desteğinde bulundu. Öğrencileri spora yönlendirmek, sosyalleşmesini sağlama adına yapılan turnuva büyük ilgi gördü. Toplam 20 takımın katıldığı turnuvada dereceye giren takımlara da kupa ve madalya töreni de düzenlendi. Futbol turnuvasına göre ortaokullar arasında dereceye giren okulla ise 1. Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu, 2. Hilvan Ortaokulu, 3. Mustafa Kemal Ortaokulu ve 4. ise İmam Gazali İmam Hatip Ortaokulu olmuştuk. Liseler arasında ise dereceye girin okullar ise 1. Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Şair Nabi Anadolu Lisesi ve 3. ise Hilvan Anadolu lisesi olmuştur.

Gençleri erken yaşta sporla tanıştırma, zararlı alışkanlıklarda uzak durmasını sağlama ve sağlıklı birer birey olarak yaşamalarına devam etmelerine adına yapılan spor organizasyonları her zaman önemli olmuştur. Özelikle kırsalda yaşayan ve imkânı olmayan öğrenciler için bu tür etkinliklerle spora yönlendirmesi adına ve takımlara malzeme desteği verme öğrenciler için daha da anlamlı bir etkinliğe dönüşmüştür. Bu tür organizasyonlar geleceğin milli sporcularının yetişmesine ön ayak olmaktadır.

Hilvan Yerel Eylem Grubu Koordinatörü Yusuf YAVUZ futbol turnuvası hakkında şu açıklamaları yaptı; “. Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak ilçemizde tarım, turizm, sosyal ve kültürel anlamda proje ve faaliyetler yapmaktayız. İlçemiz için toplam da 50 adet proje ve faaliyeti hayata geçiriyoruz. Proje ve faaliyetlerimden bazılarını hayata geçirmiş durumdayız. Özellikle Hasenik Festivali ile ilçemizin tanıtımında önemli katkımız oldu. Ayrıca Hasenik şire ürünlerine coğrafi işaret olma sürecini de başlatmışız inşallah yakın zamanda ilk defa Hilvan ilçemize coğrafi işaretli ürün kazandırmış olacağız. 3 tane köyümüze nar sıkma makinesini dağıttık. Bunun yanında çiftçilerimize yetiştirdiği ürünlerle ilgili eğitim (Urfa fıstığı ve Badem ile ilgili) verdik. Kadınlarımıza her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Kadınlarımızı üretimde kendilerine yer burmaları, ayakları üzerinde durmaları ve örgütleşip üretmeleri için ilçedeki kadınlarımızı Antep nur dağı ilçesindeki morinğa kooperatifine götürerek farkındalık yarattık. Şimdi de gençlerimizi spora yönlendirme ve sporla tanışmalarını sağlamak için futbol turnuvası düzenlemenin yanında malzeme desteği de veriyoruz. Kırsalda olan okullarımızın spor yapmaları için malzemelerinin eksik olduğunu biliyoruz. Öğrencilerimize vereceğimiz malzeme desteği öğrencinin hayata bakış açısını değiştireceği gibi geleceğin sporcu bireylerinin alt yapısına da vesile olacak bir çalışmaya ön ayak olmak istedik. Bundan dolayı Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak futbol turnuvasında 20 takım ve 250 öğrenciye forma, tozluk, ayakkabı ve futbol topu verdik. Turnuva da dereceye giren öğrenci ve takımlara kupa ve madalyalarını takdim ettik. İleride gençlerimizi bilimle

buluşturma adına birçok projeyi hayata geçireceğiz. Hilvan ilçemiz için daha çok yapacağımız projelerimiz var. Ayrıca bu turnuvanı düzenlenmesinde emeği geçen TKDK İl Koordinatörü Sadık Yetim’e, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a, Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sinan Ateş’e, Hilvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Abdurrahman Kaya’ya teşekkür ediyorum.” Dedi.

Benzer Haberler

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı 2021 yılını değerlendirmesi ve 2022 beklentilerimiz

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hikmet İpar, 2021 yılını değerlendirip...

Yorum 
0
BAŞKAN MEHMET BEGİT GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN MEHMET BEGİT GÜVEN TAZELEDİ ABDULLAH YİĞİT-BİRECİK –ÖZEL HABER Şanlıurfa’nın...

Yorum 
0
Duran: En zorlu günlerde Türk basınının yanındaydık

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, kurumun 2021 yılı faaliyetlerini değerlendirdi....

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı 2021 yılını değerlendirmesi ve 2022 beklentilerimiz

Şanlıurfa Ziraat Odası Başka...

Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı […]

BAŞKAN MEHMET BEGİT GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN MEHMET BEGİT GÜVEN TA...

BAŞKAN MEHMET BEGİT GÜVEN TAZELEDİ ABDULLAH YİĞİT-BİRECİK […]

Duran: En zorlu günlerde Türk basınının yanındaydık

Duran: En zorlu günlerde Tür...

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, […]

Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan, Hatay Devleti Resmi Gazetesi kitabı çıktı

Basın İlan Kurumu Yayınları’...

Basın İlan Kurumu, Prof. Dr. Zakir Avşar […]

POPÜLER HABERLER

NECATİ GAZCI’DAN OKUL BAHÇESİNE KÜTÜPHANE

NECATİ GAZCI’DAN OKUL BAHÇESİNE KÜT...

Gazcı Gıda yönetim kurulu başkanı Necati GAZCI, […]

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

Sosyal Paylaşım sitelerinde ve bazı televizyon kanallarında […]

Pürüzsüz cilde “altın iğne tedavisi” ile kavuşacaksınız

Pürüzsüz cilde “altın iğne tedavisi...

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kozmetik […]

İsot Festivali

İsot Festivali

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; Herkesi […]

Kerevit Aşılama Projesi’ Hedefine Ulaşıyor

Kerevit Aşılama Projesi’ Hedefine U...

2016 yılında GAP Bölge Başkanlığına, ilçemiz baraj […]